Tüp Mide Uygulaması - Tüp Mide Uygulaması Fiyatları

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

last update14.06.2022
Trawell

Tüp mide ameliyatı midenin büyük bir bölümünün çıkarılmasını içeren bir kilo verme prosedürüdür. İşlemden sonra az miktarda yiyecek bile kişinin tok hissetmesini sağlar.

Daha küçük bir mide, iştahı uyaran ghrelin adı verilen hormonu daha az üretir, bu nedenle operasyon bireylerin daha az aç hissetmesine yardımcı olur. Genellikle kilo verme ameliyatı olarak bilinen tüp mide ameliyatı, bir tür obezite ameliyatıdır. Aşırı obez veya kilolarından dolayı sağlık sorunları olan kişilere zaman zaman tavsiye edilir. Ancak diğer tüm seçenekleri tükettikten sonra tüp mide ameliyatını düşünmelisiniz.

Tüp mide ameliyatı sonrası kilo kaybı, tip 2 diyabet, astım atakları ve yüksek tansiyon ile kalp sağlığını iyileştirmenin yanı sıra yardımcı olabilir. Ameliyat olmayı düşünüyorsanız, tüp mide ameliyatının sizin için uygun olduğundan emin olmak için muhtemelen birkaç teste ihtiyacınız olacaktır. Ameliyattan önceki haftalar veya günlerde doktorunuz, yapmanız gereken herhangi bir ilaç veya gıda ayarlaması konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Ayrıca işlemden önceki gece yeme ve içmeden kaçınmalısınız.

Ameliyat

Cerrahi müdahaleler sırasında rahatınız için ilaçlar verilecektir. Seçenekler arasında intravenöz sedasyon ve genel anestezi bulunur. En iyi seçenek cerrahi müdahale öncesinde doktorunuz tarafından önerilecektir. Cerrah, midenin geri kalanını çıkarmadan önce bir zımbalama aleti kullanarak midede küçük bir tüp veya kılıf oluşturacaktır. Mide ameliyattan sonra önceki kapasitesinin sadece dörtte birini tutacaktır.

Sonuçlar

Tüp mide ameliyatı olacaksanız sıvı gıdalarla başlayacaksınız. Önümüzdeki birkaç hafta içinde püre haline getirilmiş yiyeceklere, ardından katı yemeklere geçeceksiniz. Küçük mideniz nedeniyle öğünleriniz önemli ölçüde küçülür ve yemekle birlikte içmeyi bırakmanız gerekebilir. Obezite cerrahisini takiben kilo vermek ve kiloyu uzak tutmak için yaşam tarzınızda büyük değişiklikler yapmanız gerekir. Örneğin bir diyetisyen, kilo verirken sağlıklı kalabilmeniz için yeme alışkanlıklarınızı nasıl düzenleyeceğiniz konusunda size beslenme tavsiyesi verebilir.

Öğünleriniz öncekinden önemli ölçüde daha küçük olacaktır. Ve kesinlikle hayatınızın geri kalanında vitamin veya diğer takviyeleri almanız gerekecek. Ayrıca, başarabileceğiniz fiziksel aktivitenizi geliştirmeniz gerekecek.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*