Tüp Bebek Uygulaması (IVF) - Tüp Bebek Uygulaması Bebek Sevinci

Tüp bebek (IVF)

Tüp Bebek

last update14.06.2022
Trawell

Tüp bebek (IVF), infertil çiftlere uygulanan bir yardımcı üreme tekniğidir.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere uygulanan en güncel ve gelişmiş tedavi türüdür ve uzun süredir kullanılmaktadır. Günümüzde kısırlık tedavilerinin başında “tüp bebek tedavisi” gelmektedir.

Nedeni açıklanamayan kısırlık, enfeksiyon, tüplerin tıkanması, sperm kalitesinin düşük olması, kilo veya ileri yaştan kaynaklanabileceği durumlarda çiftler tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olabilirler.

Tüp bebek tedavisi, dişi üreme hücreleri olan yumurtalar ile erkek üreme hücreleri olan spermlerin vücut dışında laboratuvar ortamında bir araya getirilerek döllenmeyi sağlayan tedavi sürecini içerir.

Döllenen yumurtalar laboratuvar ortamında bölünmeye ve embriyo denilen ilk gelişim evrelerini geçmeye başlarken, anne adayının rahmine yerleştirilir. Bu aşamadan sonra elde edilen gebelik, doğal olarak oluşan gebeliklerden farklı değildir.

Doğal gebelikten farkı, döllenme işleminin laboratuvar koşullarında gerçekleştirilmesi ve döllenen yumurtaların anne rahmine geri yerleştirilmesidir.

Özellikle erkek kısırlığında tüp bebek tedavisi öncesi aşı tedavisi de tercih edilebilir. Bu yöntemde toplanan spermler rahme transfer edilir.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*