Şeffaf Plak Diş Teli - Şeffaf Plak Diş Teli Uygulaması

Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Plak Tedavisi

last update14.06.2022
Trawell

Invisalign (Şeffaf Plak Tedavisi) tedavisi, dişleri küçük artışlarla kaydırmak için ince şeffaf plastikten oluşan özel olarak geliştirilmiş bir cihaz kullanır.

Bu ortodontik tedavide dişleri çapraşık olan hastalarda diş teli gerekmez. Invisalign plakları yarı saydam olduğundan ve kişinin dişlerine göre özel olarak yapıldığından, ilk bakışta fark edilmesi zordur. Sadece dişlerinizin yakından incelenmesi Invisalign'ı ortaya çıkaracaktır. Bu terapötik yöntem hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. Diyelim ki diş telleri çekici olmadığı için uzun süre kullanmak istemiyorsunuz. Böyle bir durumda Invisalign, estetiğinizden ödün vermeden diş telleri ile aynı sonucu almanıza yardımcı olabilir.

Avantajlar

Çocuklar, ergenler ve yetişkinler için güvenli ve yaygın olarak kullanılan bir terapötik fikirdir. Diş telleri sabit olduğu için düğün, fotoğraf çekimleri, önemli toplantılar gibi özel günlerde çıkaramazsınız ancak Invisalign istediğiniz zaman çıkarılabilir.

Bireylerin büyük bir çoğunluğu diş tellerini uzun süre kullanmak istemedikleri için dişlerindeki düzensizlikleri düzeltmek istemezler. Invisalign, görünmezliği nedeniyle en popüler ortodontik prosedürlerden biri haline geldi.

Yemek yerken veya içerken Invisalign'ınızı çıkardığınız için yiyecek veya içeceklerde herhangi bir kısıtlama yoktur. Diş teli takarken, ön dişlerinizle elma gibi sert bir şeyi ısırmaktan kaçınmalısınız, çünkü bu diş tellerinize zarar verebilir.

Diş telleri ile dişlerinizi fırçalamak özel ekipman gerektirebilir ve diş ipi kullanmak çok daha zor olabilir. Invisalign kullanmanın diş sağlığını iyileştirdiği doğrudur.

Prosedür

Dişleriniz ağzınızda hafifçe hareket etmeye başladığında ilk birkaç gün ağrı hissedebilirsiniz. O zaman bu duyguya alışırsınız ve artık ıstırap çekmezsiniz. Bir döngü olarak, Invisalign'ınızı her yenilediğinizde prosedür kendini tekrar eder. Invisalign kullanan hastaların çoğu tolere edilebilir olduğu için rahatsızlıktan şikayet etmezler. Ağrınız varsa, onu rahatlatmada oldukça iyi olan ağrı kesiciler alabilirsiniz.

Bu tedavi, dişlerinize ve durumunuzun karmaşıklığına bağlı olarak altı aydan iki yıla kadar sürebilir. Her şey, bu işleme başlamadan önce dişlerinizin ağzınıza nasıl yerleştirildiğine bağlıdır. Ayrıca, en iyi sonuçlar için Invisalign'ınızı her gün 20 ila 22 saat takmalısınız.

Tedaviniz tamamlandıktan sonra doğal dişlerinizi tekrar kullanabileceksiniz. Ayrıca dişleriniz mükemmel bir uyum içinde olduğu için kendinizi eskisinden çok daha rahat hissedeceksiniz. Tedaviniz boyunca başka bir nedenle implant veya diş dolgusu yaptırdıysanız, yeni restore edilmiş dişlere karşı dikkatli olmanız yeterlidir, böylece onları güvende tutabilir ve doğal dişleriniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*