Sapphire Blade Tekniği (Safir FUE) - Songül Alcı

Sapphire Blade tekniği (Safir FUE)

Sapphire Blade tekniği (Safir FUE)

last update05.07.2022
Trawell

Sağlık sektörünün vazgeçilmez unsuru teknoloji, gün gectikçe daha da ilerleme kaydederek hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Yüksek teknolojilerle birlikte saç ekimi alanında sektöre yeni tekniklerin kazandırılması doğallığı ve kaliteyi maksimum düzeyde arttırmaktadır.

Saç ekimi teknolojisinin yeni buluşu safir başlıkta, gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır. Safirin keskinliği ve dayanıklılığıyla tedavinin tamamlanmasının ardından oluşan süreçte özellikle yara izinin kalması önlenerek, 2 kat daha hızlı iyileşme potansiyeline sahip olduğu gözlemlenmiştir. Safir uç teknolojisi, saç ekimi sektörüne gözle görülür bir şekilde doğal görünüm elde edebilmeyi kazandırmıştır. Bu durum bakımından bizler için oldukça kullanışlı bir teknik olmuştur.

Safir uçlu iğnelerin kullanıldığı operasyonlarda, ciltte 3 boyutlu ve doğal açılı kanallar açılabilmektedir. Açılan kanallar saç kökleriyle aynı büyüklükte olduğundan dolayı ekim yapılan dokuya verilebilecek zararı azaltması ve uygulamadan sonra ortaya çıkabilecek ödem oluşması gibi problemleri  daha düşük düzeylerde izleyebilmemizi mümkün kılmıştır. Bu durum hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olabileceklerini  göstermektedir.

Safir uç tekniği, kişinin 2 gün sonra sosyal yaşamına dönebilmesini ve ekilen saçların, 3’üncü aydan itibaren uzamaya başlamasını mümkün kılmaktadır. Ayrıca safir uç tekniğinde santimetrekareye 70 ila 80 kök ekilerek daha gür bir görünüm elde edebilmekteyiz.

Son olarak unutulmamalıdır ki, saç ekimi operasyonu yapan kişinin, kişiye özel planlama yapmasına dikkat edilmelidir. Özenli bir çalışma sonrası safir uç tekniğinin de yardımıyla oldukça doğal bir görüntü kazanan kişinin saç ektirdiği asla anlaşılmamaktadır.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*