Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Mezoterapisi - Songül Alcı

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

last update16.09.2022
Trawell

Mezoterapi yöntemi; dökülme, kırılma, cansızlık gibi saç problemleri yaşayan kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Kadınlarda ve erkeklerde görülen saç dökülmesinin olası nedenleri farklılık göstermekle birlikte işlemin uygulama süreci benzer şekilde seyreder.

Stres, sağlıksız beslenme, hormonal bozukluklar, vitamin eksikliği, aşırı ilaç kullanımı gibi pek çok farklı neden, sağlıksız saçlardan ciddi saç dökülmelerine uzanan bir dizi probleme yol açar. Saç mezoterapisi, söz konusu sorunlar için geliştirilen alternatif tedavi yöntemleri arasında en etkili ve kalıcı olanlardan biridir. Mezoterapi yöntemi kısaca, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasitlerin saç derinize enjekte edilmesidir. Söz konusu organik maddelerin deriye zerk edilmesi sayesinde saç koklerini besleyen damarlardaki kan akışı artar, saç kokleri beslenir, saçlarınız canlanır, hacim kazanır ve hızla uzar. 

Saç Mezoterapisinin Avantajları

Nispeten yeni bir uygulama olan saç mezoterapisi yöntemi saç dökülmesi şikayetlerini büyük oranda sonlandırır. Ayrıca saçlarınızın kalitesini arttırarak çok daha canlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Kırılma, çatallanma gibi problemlerin giderilmesinde etkilidir. Saç kokleri uyararak yeni saç oluşumuna yardımcı olur, hiç saç olmayan bölgelere bile hareketlilik kazandırır.  

Mezoterapi yöntemi uygulanırken saç derisine enjekte edilen ilaçlar çok küçük dozlar olarak ayarlanır ve uzman hekim eliyle gerçekleştirilir. Bu şekilde herhangi bir uygulama hatası ya da beklenmeyen bir yan etki görülme olasılığı ortadan kalkar. Ayrıca saç mezoterapisi bölgesel olarak uygulanır ve genel manada seans sayıları oldukça azdır. Bu da günlük hayatınızın aksamasının ve işlem için fazla zaman ve enerji harcamanızın önüne geçer. Mezoterapi yöntemi ile başarılı ve kaliteli  sonuçlar elde etme olasılığı çok yüksektir. Çok yüksek maliyet gerektirmeyen ve pek çok bütçeye hitap eden bu yöntem sayesinde ideal saçlara kavuşabilirsiniz. 

Erkeklerde Saç Mezoterapisi

Erkeklerde saç mezoterapisi lokal anestezik uygulama ile başlar. Söz konusu bölgedeki cilt dokusu dezenfekte edilir. Ardından enjekte edilecek ilaçların hazırlanması aşamasına geçilir. Bu noktada kişinin neye ihtiyacı olduğu doğru ve eksiksiz bir biçimde belirlenmelidir. Erkeklerde görülen saç dökülmesinin bilinen en yaygın çeşidi androjenik dökülmedir. Buna erkek tipi saç dökülmesi adı da verilir. Bu tip dökülmelerde temel sebep genetik faktörlere dayanır. Genlerin etkisinin dışında hormonlar ve yaş da androjenik saç kaybında önemli rol oynayabilir. Uygulama yapılacak olan kişinin gereksinimlerinin belirlenmesinden ve ilacın verilmesinden sonra özel bir masaj yapılarak işlem tamamlanır. Sonuca hızlı bir biçimde ulaşılabilmesini sağlayacak olan en önemli koşul seansların düzenli olarak gerçekleştirilmesidir. 

Kadınlarda Saç Mezoterapisi

Kadınlar için uygulanması planlanan mmezoterapi yöntemi de erkeklerde olduğu gibi lokal anestezik uygulama ile başlayarak dezenfekte ve ilaç enjeksiyonu ile devam eder. Kadınlarda en sık görülen dökülme biçimi dağınık dökülmedir. Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin çok çeşitli sebepleri olabilir. Bunlar arasında; hamilelik, doğum ya da menopoz gibi olağan dışı süreçler, kansızlık, demir eksikliği, tiroit rahatsızlığı ve stres başı çeker. Saç dökülmesi ve saçın kalitesindeki düşüş ile ilgili detaylı araştırma yapıldıktan sonra belirlenen gereksinimlere uygun bir ilaç karışımı hazırlanarak deriye enjekte edilir.

Kadınlarda ve erkeklerde uygulanabilen saç mezoterapisi kademeli olarak ve ancak etkili bir biçimde sonuç verir. Eğer dökülme probleminiz varsa bu yöntemi deneyerek en doğal ve kalıcı yolla saçlarınızı geri kazanabilirsiniz. Küçük bir araştırmanın ardından, yaşadığınız bölgeye yakın ve en iyi saç mezoterapisi merkezi ile iletişim kurabilir, kısa sürede sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilirsiniz.   

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*