Saç Ekiminde Yenilikler var - Songül Alcı

Saç Ekiminde Yenilikler var

“Saç Ekiminde Yenilikler var”

last update27.07.2022
Trawell

Etrafımızda gördüğünüz birçok erkek saç sorunlu .Saç dökülmesi erkeklerde bir sağlık sorunu değil doğal bir süreç. 

Ön çizginin geriye gitmesi ,ara seyrekliklerin oluşması, tepe açıklığı oluşması erkek tipi saç dökülmesidir. Son yıllarda beslenme stres gibi zamane dış etkenleri ailemizde saçsızlık görmesek bile bizde erken dönemde saçsızlık ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Erkeklerde saçsızlık kabul görüp, saçsız erkekler bile trend olusturabilirken kadında saçsızlık ve saç seyrekliklerini kabul edemiyoruz.

Her iki gruptada zayıflama çabaları, hormonal sorunlar, demir eksikliği, sehir hayatı, iş stresi, boşanma, sık kuaförlük işlemleri, sık boyama, sık saç rengi değişimi, psikolojik nedenli saçları çekme (Trikotollomani), saç kıran (Alopecia areata), kadınlarda doğum saç uzatma nedenli eklenen saçlar derken saçlar devamlı travmaya maruz kalıyor. Tüm bu nedenler saç sağlıgımızı bozan ve saç dökülmesine sebeb olan faktörler. Erkekler saç dökülmeleri belli bir seviyeye geldiğinde direk saç ekimi ile sorunu çözebiliyorlar.

Kadınlar günümüz estetik çözümleri ile her sorunlarına çare bulabilirken saç sorunu hala tam olarak çözülebilmiş değil. Bu nedenle saç kaybı sonrası saçları geri yerine koyabilmek çok zor ve sonuçta da tam geri kazanılamıyor. Bu nedenle de kaybetmeden önce genel sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Yoksa iş işten geçmiş olabiliyor. Kadınlar sadece erkek tipi dökülme ve menapoz sonrası dökülmelerde yada saçlı bölgede yara izleri gibi durumlarda saç ektirebiliyor.

Kaynak : https://www.yenivatan.be/sac-ekiminde-yenilikler-var/

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*