Saç Ekiminde Son Teknoloji Fue Tekniği - Songül Alcı

Saç Ekiminde Son Teknoloji

Saç Ekiminde Son Teknoloji

last update16.06.2022
Trawell

Saç ekiminde son teknoloji olan FUE tekniği ile saçlarınıza yeniden kavuşun.

FUE ile ense üstündeki iki kulak arasındaki bölgeden alınan ve dökülmeme özelliğine sahip olan saç kökleri, mikromotor yardımıyla saçsız bölgelere naklediliyor. %100'e varan oranlarda başarılı olan bu yönteme olan son yıllarda ilgi oldukça artmakta. Ve yurt dışında saç ekimi çok pahalı olduğuiçin de yurt dışından saç ektirmek isteyen bir çok kişi Türkiye’ye geliyor.

Günde 50 ila 100 tel saç dökülmesi normal karşılanmaktadır, ancak eğer 100 telden daha fazla saç kaybı yaşanıyor ve yeni çıkan saçlar eski saçlardan daha cansız ve ince ise saçların durumunu kontrol ettirmek gerekebilir.

Saç dökülmesinin de stres, hormonal sebepler, dengesiz beslenme ve diğer nedenler gibi farklı sebepleri vardır ve mevsimsel olarak, dönemsel olarak bu dökülmeler azalır ya da artar. Saç ekimi, iki kulak arası ve ensenin üst bölümünde kalan,genetik olarak hiç dökülmeme özelliğine sahip saç köklerinin, saçsız oolan bölgelere açılan mikro kanallara nakledilmesidir. Artık yeni yöntemlerle iz bırakmadan ağrı, şişlik yapmadan ya da eskiden olduğu gibi iki kulak arası bölgeden şerit şeklinde cilt çıkarılmadan bu işlem yapılabiliyor.

En yoğun olarak tercih edilen ve günümüzde de en çok kullanılan yöntem mikromotor yardımıyla yapılan FUE tekniğidir. FUE ile saç kökleri alınarak açık olan bölgelere tek tek yerleştirilir. Ve doğal bir görünüm elde edilir. Saç ekimi işlemi ortalama 6-7 saat sürer ve işlem sonrası günlük yaşama rahatlıkla dönülebilir. Erkek tipi saç dökülmesi sahibi insanlar,  herhangi bir travma sonrası saçında ve kaşında açılma oluşan insanlar veya yaptırdıkları saç ekimi işlemlerinden memnun kalmayanlar, rahatlıkla saç ekimi yaptırabilirler.

Saç ekimi işleminde asıl önemli olanın işlemi yapan ekibp trcrübeli olmalı ve saç ekimi mutlaka hastane ortamında yapılmalıdır, aksi takdirde yüksek oranda olumsuz sonuçlar elde edilebilir.  

Saç Ekimi Uzmanı Songül ALCI, MBA

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*