Saç Ekiminde Hangi Teknikler Kullanılır? - Songül Alcı

Saç Ekiminde Hangi Teknikler Kullanılır?

Saç Ekiminde Hangi Teknikler Kullanılır?

last update16.06.2022
Trawell

Saç ekimi için kullanılan birkaç teknik vardır. FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) ve FUT (foliküler ünite ekimi) saç ekimi teknikleriyle elde edilen greftler, genellikle nispeten küçük müdahaleler gerektiren kişiler için kullanılır.

Daha dramatik değişikliklere ihtiyaç duyan kişilerde flep, doku genişletme ve saçlı deri küçültme gibi teknikler yapılabilir. Bu tekniklerden biri saç ekimi için kullanılabilir veya birkaç teknik birleştirilebilir; ve saç dökülmesinin tama yakın görüldüğü bölgeler için birden fazla seans gerekebilmektedir. Ayrıca saç rengi, saç kalınlığı, dalgalı ve kıvırcık saç gibi diğer faktörler de yapılacak müdahalenin sonucunu etkiler.

Günümüzde dünyanın en ünlü tekniği olan FUE'de (foliküler ünite nakli) iki kulak arasındaki saçlı deriden mikromotor yardımıyla alınan sağlıklı saç kökleri özel cihazlarla saçsız bölgelere nakledilir.

Saç ekimi çok etkili bir yöntem olsa da bazen sınırlı olabilir. Bu müdahale saç dökülmesini engellemez; ancak saç seyrelmesi olan bölgelere daha doğal ve dolgun bir görünüm kazandırır. Bu ameliyatın saçı çok az olan kişiler için uygun bir seçenek olmadığı unutulmamalıdır.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*