Saç Dökülmesinde Tüm Tedavi Yöntemleri- Songül Alcı

Saç Dökülmesi ve Tedavisi

 • Kadın Tipi Saç Dökülmesi
  Kadın Tipi Saç Dökülmesi

  Kadın tipi saç dökülmesinde genellikle doktorunuz tarafından yapılan ön muayeneden sonra gerekli tetkikler yapılarak, saç dökülme nedenleri araştırılır.

  Read More
 • Erkek Tipi Saç Dökülmesi
  Erkek Tipi Saç Dökülmesi

  Erkek tipi saç dökülmesi diğer adıyla Androgenetik Alopesi erkeklerde ve kadınlarda en sık rastlanan, kişiyi fiziksel, ruhsal ve toplumsal açıdan yaralayan bir saç dökülmesi türüdür.

  Read More
 • Platelet Rich Plasma (PRP)
  Platelet Rich Plasma (PRP)

  Platelet Rich Plasma (PRP), saç dökülmesi koşulları için saç büyümesinin uyarılmasına ihtiyaç duyan hastalar için heyecan verici bir cerrahi olmayan tedavi seçeneğidir. PRP, trombositlerle konsantre edilmiş kandır.

  Read More
 • Saç Mezoterapisi
  Saç Mezoterapisi

  Mezoterapi yöntemi; dökülme, kırılma, cansızlık gibi saç problemleri yaşayan kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Kadınlarda ve erkeklerde görülen saç dökülmesinin olası nedenleri farklılık göstermekle birlikte işlemin uygulama süreci benzer şekilde seyreder.

  Read More
 • Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Otolog Doku Süspansiyonu – Microgreft ; saç kaybıyla mücadelede ve doku yenilemede kılcal damar ve doku yenileme terapisine dayanan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinden oluşan bir doku süspansiyonu’ kullanılır.

  Read More