Ödüllü Saç Ekimi Uzmanı - Songül Alcı

Platelet Rich Plasma (PRP)

Platelet Rich Plasma (PRP)

last update05.07.2022
Trawell

Platelet Rich Plasma (PRP), saç dökülmesi koşulları için saç büyümesinin uyarılmasına ihtiyaç duyan hastalar için heyecan verici bir cerrahi olmayan tedavi seçeneğidir. PRP, trombositlerle konsantre edilmiş kandır.

Bu konsantre trombositler, saç folikülüne dolaşımı artırmaya yardımcı olabilecek, foliküllerin büyümesini ve hatta saç gövdesini kalınlaştırmaya yardımcı olabilecek protein ve büyüme faktörleri açısından zengindir. Bu cerrahi olmayan saç restorasyon tedavisi, androgenetik alopesi gibi yaygın saç dökülmesi vakalarında görülen saç minyatürleşmesini tersine çevirmek için tasarlanmıştır.

Platelet Rich Plasma (PRP) Türkiye, tıbbi saç restorasyonu ve foliküler rejenerasyon alanındaki en yeni atılımdır. Songül Hanım, bu yeni tekniğe öncülük eden ve bugüne kadarki en başarılı sonuçları veren Türkiye'nin sayılı saç ekimi doktorlarından biridir.

Trombositten Zengin Plazma prosedürü

Türkiye'de saç dökülmesi tedavisine yönelik PRP, hastanın kanından küçük bir miktar alınarak kan bileşenlerinin yoğunlaştırılması ve ayrıştırılmasıyla Platelet Rich Plasma üretilmesiyle gerçekleştirilir.

Trombositlerin yüzeyindeki kanımızın yüzde dördünde büyüme faktörlerinin veya proteinin (1100 kadar) varlığı, beslenme sağlayarak ve folikül için yeni kan beslemesini teşvik ederek saçı iyileştirebilir ve yenileyebilir - saç mili boyutunu artırabilir. Ayrıca çalışmalar, PRP'deki büyüme faktörlerinin kafa derisindeki iltihabı azalttığını ve foliküler kök hücreleri açtığını göstermiştir.

Trombositten Zengin Plazmadan Kimler Yararlanır?

PRP saç dökülmesi tedavisi, aşağıdaki saç dökülmesi nedenlerine sahip kişiler için çok yönlü bir araçtır:

  • Erkek tipi saç dökülmesi (kelliğin erken evrelerinde veya kafa derisinde çok fazla minyatür saçın olduğu herhangi bir zamanda)
  • Kadın tipi saç dökülmesi (saç dökülmesinin tüm aşamalarında)
  • Kaşların veya sakalın hipotrikozu (ince/azalmış tüyler)
  • Alopesi Areata, Alopesi Totalis
  • Saç dökülmesinin metabolik nedenleri (demir eksikliği ve ilaçlar saç dökülmesini azalttır)
Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*