Ortodonti Uygulamaları - Ortodonti Uygulamaları Fiyatları

Ortodontik Tedaviler

Ortodontik Tedaviler

last update14.06.2022
Trawell

Dengesiz veya kötü konumlanmış dişler ve çeneler ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Birkaç çeşit ortodontik tedavi vardır, ancak temel ayrım, bunların çıkarılabilir olup olmadığıdır. Dişlerin üzerine diş telleri ve sabit yer tutucular yerleştirilir ve tedavi tamamlanana kadar yerinde kalır.

Çıkarılabilir çözümler ise hizalayıcıları, çıkarılabilir alan koruyucuları ve damak genişleticileri içerir. Diş hekiminiz, dişlerinizi analiz ettikten sonra sağlığınız ve mükemmel gülüşünüz için ideal stratejiyi oluşturacaktır.

Ortodontik tedaviler öncelikle ağız fonksiyonunu, diş sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Sonuç olarak, sadece dişlerinizin görünümünü iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda dişlerinizi ve diş etlerinizi daha sağlıklı hale getiren operasyonlar olarak tanınırlar. Ortodontik tedavi gören herkes doğal dişlerinden en iyi şekilde faydalanabilir.

Ortodontik tedavi, yanlış yerleştirilmiş dişlerin hizalanmasının yanı sıra fonksiyonel sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu arada yüz ve dişlerin görünümünü iyileştirir.

Ortodontik tedavinizin uzunluğu özel gereksinimlerinize göre belirlenir. Diş teline ihtiyacınız varsa genellikle 1 ila 2 yıl sürer, ancak başlık takmanız gerekiyorsa daha uzun sürebilir. Hastalar ise etkileri kalıcı olduğu için sonrasında dişlerinin çapraşık olması ya da çenelerinin dengesiz olması endişesi taşımamalıdır.

Ortodontik Tedavi Çeşitleri

  • Büyüme Modifikasyonu: Bu prosedür, iskelet uyumsuzluklarını onarmak için kullanılır. Bu prosedür koruyucu başlık kullanımını gerektirebilir.
  • Kamuflaj Tedavisi: Küçük veya orta derecede bir iskelet farklılığını kamufle etmek için sabit ortodontik apareyler kullanılır.
  • Ortodontik Tedavi ve Cerrahi: İskelet farkının belirgin olduğu durumlarda ortodontik tedavi ve cerrahiye başvurulur. Bu durum cerrahi ve diğer ortodontik tekniklerin bir arada kullanılmasını gerektirir.

Ortodontik tedaviler çenenizi veya dişlerinizi dikkatli bir şekilde kaydırmayı içerdiğinden, özellikle seanslardan sonraki ilk birkaç gün rahatsızlık verebilir. Belirli zamanlarda ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. Ek olarak, ortodontistiniz her şeyin beklendiği gibi ilerlediğinden emin olmak için büyük olasılıkla ayda bir kez dişlerinizi ve çenenizi değerlendirmek isteyecektir.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*