Mikropigmentasyon (Saç Simülasyonu) - Songül Alcı

Mikropigmentasyon ( Saç Simülasyonu )

Mikropigmentasyon ( Saç Simülasyonu )

last update05.07.2022
Trawell

 Saç pigmentasyonu ya da microblading diye bilinen bu işlem saç aralarını sıklastırma amaçlı 3D ( Üç boyutlu ) teknikli gölgelendirme işlemidir.

Saç seyreklikleri , yara izleri ve bölgesel saçsızlıklarda saçların tekrar daha dolgun görünmesini sağlamak için ikinci bir olasılık vardır. Saç pigmentasyonu ya da microblading diye bilinen bu işlem saç aralarını sıklastırma amaçlı 3D ( Üç boyutlu ) teknikli gölgelendirme işlemidir. Bu işlem saç dövmesi ve Saç simülasyonu diye de adlandırılır.

Saçların gür ve sık görünmesine yardımcı olur. Seyrek bölgelerde saç efekti sağlanmasıdır. Bu işlem  tek başına ya da saç ekimi sonrasında uygulanabilir. Saç simülasyonu olarak ta adlandırılan sistem dövme veya kalıcı bir makyaj sistemiyle benzerdir. Saç renginize uygun renk pigmentleri cildin cildin 0,5 ila 1,3 milimetre altına konulur.

Görüntü doğal saç görüntüsünden ayırt edilemez. Bu hipoallerjenik yöntem cerrahi bir işlem değil, kozmetik bir yöntemdir. Sıradan dövmelerdeki en büyük fark, burada kullanılan renk pigmentlerinin dayanıklı olmaması ve vücut tarafından parçalanabilmesidir. Boya tamamen doğal içeriklidir. Bu nedenle, olağan dövmelere benzer mavimsi renk değişiminin ortaya çıkması imkansızdır. İşleme saç dövmesi denilse de dövme tekniği ile yapılmaz böylece boya zaman içerisinde dağılmaz.

Zaman içerisinde rengi dönüşmez vücut tarafından emilerek yok olur. Saç pigmentasyonunun ömrü cilt tipine göre değişir 3-4 yıldır. Ciltte iz bırakmayan bir yöntemdir. Saç ekimi sonrası ekilen saçlarda dökülme yapmaz ve cilt üzerine daha sonra saç ekimi yapılabilir. İşlem hastane şartlarında, bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması ile 3-5 saat arasında,saç uzunluğu 1 cm ve aşağısındaki kişilerde yapılabilir.

Kimlere yapılabilir ?

  • Saç ekimi sonrası tekrar seans istemeyenlerde
  • Donör sahası yetersizliğinden dolayı saç ekimi imkansız olan kişilerde
  • Küçük yara izlerinin kapatılmasında
  • Geçmişte yapılan FUT izinin kapatılmasında
  • Alopecia areata boşluklarında
  • Yapılan saç ekimi sonrası daha da sık görünüm sağlamak isteyenlerde bu  yöntem tercih edilebilir 
  • Hastane şartlarında bölgenin lokal anestezi ile uyusturularak 3-5 saat arasında yapılabilen bir işlemdir
Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*