Mide Balonu Uygulaması - Mide Balonu Fiyatları

Mide Balonu

Mide Balonu

last update14.06.2022
Trawell

Mide içine su dolu bir mide balonunun endoskopik olarak yerleştirilmesi, mide balonu prosedürü olarak bilinir. Mide balonu tekniği olarak da bilinir ve midenizi yiyeceklerle doldurarak size tatmin hissi vermek için tasarlanmıştır. 6 ay sonra şişirilebilir, tıbbi sınıf silikon balon kolaylıkla değiştirilebilir veya çıkarılabilir.

 

Mide balonu işlemi cerrahi bir işlem değildir ve genellikle ameliyattan kaçınmak isteyen hastalar tarafından kullanılır. Mide balonu ameliyatı, obezite cerrahisi ameliyatlarına dayanamayan, BMI 25'in altında olmasına rağmen herhangi bir nedenle ameliyat olmak istemeyen veya obezite ameliyatı olmadan önce kilo vermek isteyen kişilere yardımcı olabilir. Aşırı derecede morbid obez iseniz, VKİ 50-60 arasında ise mide balonu kullanarak ve karaciğer kapasitenizi azaltarak obezite ameliyatı yaparak yaklaşık 10 kg verebilirsiniz.

Sonuç

  • Mide balonu işlemi sayesinde daha az porsiyon tüketebilirsiniz.
  • Hedef kilonuza daha hızlı ve kolay ulaşmanıza yardımcı olmak için kullanılır.
  • Mide balonu, ihtiyacınız kadar yemenizi ve besin içeriği yüksek ancak kalorisi düşük öğünler yiyerek besin dengenizin korunmasını garanti etmek için kullanılır.
  • Mide balonları daha sabırlı olmanıza ve yeni diyetinizi bir yaşam biçimine dönüştürmenize yardımcı olur.

Obezite Dostu Operasyon

18-65 yaş arasındaki kişiler mide balonu uygulamasından yararlanabilirler. Mide balonlaması hafif obez ve metabolik bozukluk riski taşıyan hastalar için uygundur. Bunun dışında 3. derece obezitesi olan ve BMI 35-40 olan ve obezite cerrahisine dayanamayacak durumda olan bireyler mide balonu tedavisinden yararlanabilirler.

Vücut kitle indeksi 40'ın üzerinde olan ve ileri derecede obezitesi olan hastalar obezite cerrahisi öncesi kilo vermek için mide balonu işlemlerinden fayda görebilirler. Bu kişilerde obeziteye bağlı zararlardan kaçınılabilir ve mide balonu işlemi ile kilo kaybı sağlanabilir. Son olarak, mide balonu işlemi 10-15 kg fazla kilolu olan ve diyet veya egzersizle kilo veremeyen hastalar için mükemmel bir tedavi seçeneğidir.

Anında Yerleştirme

Sedasyon altında mide balonu işlemi endoskopik yaklaşımla 10-15 dakika sürer. Mide balonu prosedürü ile elde edilen kilo kaybı miktarı, hastanın fazla kilosuna, metabolizma hızına, cinsiyetine, yaşına, diyet motivasyonuna, metabolik ve hormonal anormalliklerine ve fiziksel aktiviteler için harcanan zamana bağlıdır. Mide balonu ameliyatı mevcut kilonuzun %20-30'unu düşürmenizi sağlar. Verilen diyete uyum sağlamak ve egzersiz yapmak bu oranı artıracaktır.

Mide balonu işlemi cerrahi bir işlem değildir; işlem sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur ve 1-2 saat içinde taburcu olmak mümkündür; ameliyattan daha az risklidir; tokluk hissi sağlar; işlem sırasında hasta sakinleştirilmez; ve en önemlisi zayıflamaya katkıda bulunur. En etkili zayıflama tedavilerinden biri mide balonu işlemidir.

Mide Balonu Kaldırma

Mide balonu da basit bir operasyonla çıkarılabilir. Hastaya anestezi yapılır ve mide balonunu söndürmek için endoskopik prosedür kullanılır. Mide balonu daha sonra ağızdan geri çekilir. Mide balonunun çıkarılmasının ardından kilonuzu korumanız çok önemlidir. Prosedürü takiben açlığınız artabilir. Verdiğiniz kiloları geri almamak için diyetisyeninizin talimatlarına uymalı ve fiziksel aktivitenizi aksatmamalısınız.

 

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*