Kaş Ekimi Nasıl Yapılır Yan Etkileri Nelerdir? - Songül Alcı

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

last update14.06.2022
Trawell

Tıbbi nedenlerle veya yanlış alınma sonucu kaşları azalanlar, ince kaş yapısı olanlarda ve kaş şeklinden memnun olmayanlar kaş ekimi yaptırabilir.

Güzellik ve estetik düşünüldüğünde kaşlarımızın yüz ifademizde en etkileyici  unsur olduğunu biliyoruz. Kaş seyreldiğinde ve yok olduğunda kişinin yüz ifadesinde değişiklikler olduğunu bilmekteyiz. Bu uğurda yaptırdığımız kaş kontürü ve kalıcı makyaj uygulamaları kaşların hızlı bir şekilde ve geri dönüşümsüz dökülmesini sağlamaktadır. Elbette genetik faktörler, travmalar, tıbbi bazı nedenler de kaşların yok olmasına neden olmaktadır..

Tıbbi nedenlerle veya yanlış alınma sonucu kaşları azalanlarda, ince kaş yapısı olanlarda ve kaş şeklinden memnun olmayanlarda kaş ekimi yapılabilir…

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Kaş ekiminde, saç ekimi işleminde olduğu gibi kişinin iki kulak arası ensenin üst bölümü mesafeden saçların tamamı kesilmeden, saçların bir bölümü kısaltılarak saç kökleri mikromotor yardımıyla tek tek  alınır, özel islemden gecirildikten ekstra inceltilmiş olarak kişinin kaş açıklığı olan alana yerleştirilir. Bu işlem 2-4 saat kadar sürer.

Kaş Ekimi yapılan bölgede uygulama sonrasında bir hafta boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Nakil yapılan alan, bir hafta sonunda iyileşir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ila sekiz ay kadar sürer. Çoğunlukla ikinci bir girişim gerekmese de, sekizinciı ayın sonunda gelişimin değerlendirilmesi ve gerekirse ikinci bir seansla istenen sonuca ulaşılması hedeflenir.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*