Diş Beyazlatma - Diş Beyazlatma Güncel Fiyatları

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma

last update14.06.2022
Trawell

Diş beyazlatma, dişleri eskisi kadar beyaz olmayan ve dişlerini beyazlatmak için bu işlemi seçen kişilerde uygulanan kozmetik bir tekniktir. Diş hekimi kontrolünde dişlere herhangi bir zarar vermeden beyazlatma işlemi gerçekleştirilir.

Diş beyazlatma hızlı bir işlemdir. Dişlerin rengine göre seans sayısı 2-3 arasında değişmektedir. Önce dişlere koruyucu bir tedavi yapılır, ardından beyazlatma jeli uygulanır. İşlem sırasında dişlere herhangi bir zarar verilmemektedir. Bu işlem 15 dakikalık aralıklarla üç kez tekrarlanır.

Beyazlatma işleminin ömrü bir dizi faktör tarafından belirlenir. Beyazlatma işleminin sonucu kişinin diş anatomisinden etkilenir. Beyazlatma işleminden sonra dişlerin parlaklığı yaklaşık 6 ay ile 2 yıl arasında sabit kalır. Bu aralığın süresi tedaviyi uygulayan kişiler tarafından belirlenir. Diş beyazlatmadan sonra en az iki hafta diş rengini bozan yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.

Prosedür

  • Ağrısız diş beyazlatma işlemi sırasında ve takip eden 24 saat boyunca hassasiyet oluşabilir. Diş hekiminin önerilerine uyarak geçici bir rahatsızlık olan bu hassasiyeti hızlı bir şekilde aşabilirsiniz.
  • Ameliyattan sonra genel diş hijyenine odaklanmak çok önemlidir. Dişlerin parlaklığını daha uzun süre koruma avantajına sahiptir.
  • 1-2 hafta boyunca sigara, çay, kahve, salça ve benzeri maddeler kullanılmamalıdır. Renklendirme özelliği fazla olan gıdalardan kaçınılmalıdır. Eğer yerseniz, hemen dişlerinizi yıkayın.

Diş beyazlatma sonrası alınan asitli içeceklerde hassasiyet artışı olabilir. Sonuç olarak, bu tür içeceklerin 24 saatten fazla tüketilmesi önerilmez.

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*