DHI Yöntemi ile Saç Ekimi – Songül Alcı

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

last update14.06.2022
Trawell

Direct Hair İmplantation- Doğrudan Saç ekimi DHI Saç Ekimi metodu, mikromotor ile tek tek toplanılan saç köklerinin otomatik Choi implanter kalemleriyle ekim alanına yerleştirilmesidir.

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

Yetkin kadromuz ile saç dökülmesinin beraberinde getirdiği özgüven eksikliğinin farkındayız. Eksik saçlar, iç huzursuzluk, günlük güven eksikliği ve istemsiz içe dönüklük gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Songül Alcı Saç Ekim Kliniği olarak, hastalarımıza kalıcı yöntemlerimiz ile doğal görünümlü saçlar kazandırmayı misyon edindik. Saç ekiminde Safir FUE Tekniği ve lazer tedavi desteğiyle en doğal sonucu elde ediyoruz.

Saç Ekimi Nedir?

Kafa derisinde bulunan kıllar tek başına veya iki ila dört adettir. Foliküler üniteler olarak bilinen grupların aşamalı büyütülme operasyonuna saç ekimi denmektedir.

Çoğu saç ekimi inovasyonundaki en büyük ilerlemeyi, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemi sağlamaktadır. Bu yöntem ile başınızda bulunan izleri veya doğal görünmeyen saç tıkaçlarının olduğu günleri geride bırakabilirsiniz.  Şu anda, FUE stratejisi (ve birçok varyasyonu) ve DHI transplantasyon stratejisi, en sağlıklı ve uzun vadeli metotlardır.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

 • FUT Yöntemi
 • DHI Yöntemi
 • FUE Yöntemi

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken ‘choi’ adlı medikal kalem sayesinde belirli bölgeden greftler toplanır, ardından bu medikal kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir.

DHI yöntemi ile saç ekimi operasyonunuz ortalama 6-8 saat sürmektedir. Alın küçültme ameliyatlarında bu süre daha kısalabilir. Kadınlarda saç ekimi, saç uzatma, traşsız saç ekimi gibi operasyonların kesin süresi saç ekimi öncesi planlama sırasında ortaya çıkar.

DHI ile FUE Yöntemleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

 1. DHI tekniği dolgunluk ve yoğunluk elde etmek için ideal bir yöntemdir. Hastanın ciddi derecede saçsız bölgeye sahip olması ve bu bölgelerin kapatılamayacak kadar geniş olması durumunda DHI tekniği tercih edimektedir. FUE tekniği ise tek bir operasyonda büyük bölgeleri kapatmayı amaçlar.
 2. DHI tekniğinin diğer saç ekimi teknikleriyle karşılaştırıldığında en önemli yanı, DHI saç ekim prosedürünün , yararlanıcı hedefleri yapan ve aynı zamanda birleşmeleri aktaran “Choi” adlı kalem benzeri bir medikal alet kullanmasıdır.
 3. FUE tekniği, hastaların sistemden önce kafalarının tamamen tıraş edilmesini beklerken, DHI tenkniği ise donör bölgenin traş edilmesini gerektirir. Bu da kadın hastalara büyük fayda sağlamaktadır.
 4. DHI tekniğinin iyileşme süresi daha hızlıdır ve FUE stratejisine göre daha az drenaj ile gerçekleştirilebilir.

Saç Ekiminde Neden DHI Yöntemi Tercih Edilmeli?

 1. Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine imkan sağlar.
 2. Daha sık ekim yapılmasına ve daha çok doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
 3. Özel aleti sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riskiniz en aza indirilir.
 4. Mevcut saçlar hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilen bir yöntemdir.
 5. Hızlı bir iyileşme süreci yaşarsınız

2000+ Grefts

Boyut ve saç kalitesine bağlı olmak üzere, ortalama olarak kafa derinizin üçte biri ile yarısını kaplayacaktır.

5000+ Grefts

Boyut ve saç kalitesine bağlı olmak üzere, ortalama olarak kafa derinizin tamamını yoğun şekilde kaplayacaktır.

Saç Ekimi Fiyatları

Detaylı fiyat bilgisi ve randevu için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

DHI Yöntemi ile Saç Ekiminin Kalıcı Sonuçları

 • Yoğun ve dolgun saçlar
 • Geliştirilmiş benlik saygısı
 • Kalıcı saç dökülmesi çözümü

DHI Yöntemi ile Saç Ekiminin Avantajları

 • Choi kalemleri saç ekiminde doku hasarını en aza indiren cerrahi kalemlerdir, bu nedenle DHI sanatında yara iyileşme süreci hızla geçer.
 • DHI kalem tekniği ile daha sık ekim yapmak mümkündür.
 • DHI saç ekimi tekniğinde saç köklerinin dışarıda geçirdiği süre kısaldığı için ölen greft sayısı düşüktür.
 • Küçük insizyonlar, düşük kanama riski gibi önemli bir avantaj sağlar.

DHI Yöntemi Saç Ekimi Sonuçları

DHI saç ekimi ameliyatından bir veya iki gün sonra yara bakımı ve ilk yıkama yapılır. Saç köklerinin durumu kontrol edilir. Bu aşamadan sonra yavaş yavaş rahatlarsınız. DHI saç ekiminde ilk günler en hassas dönemdir. İkinci günden sonra hasta ülkesine dönebilir.

Songül Alcı Saç Ekimi İstanbul, İletişim

Türkiye genelinde hizmet veren uzman kadromuz, saç ekimi hizmetlerimizden daha yoğun ve dolgun görünen saçlara kavuşmanızı sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Kalıcı saç dökülmesi problemine maruz kaldıysanız ve DHI saç ekimi yöntemi ile yeni saçlarınıza kavuşmayı hayal ediyorsanız, bu hayalinizi gerçekleştirmek için ve saç restorasyon hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Songül Alcı ve uzmanlarıyla iletişime geçmeyi unutmayın.

Adres: Zühtüpaşa Mahallesi, Recep Peker Cd. No:15, 34724 Kadıköy/İstanbul

Hair Transplant
20 plus years of experience Explore more
Cosmetic dentistry
Everything you need for your teeth Explore more
Treatments for Obesity
Regain your healthy body Explore more
Plastic Surgery
Immerse yourself in Trawell expertise Explore more

Ücretsiz teklifi alın

Başarılı bir dönüşüm ve tatil için yolculuğunuza başlayın

KVKK ile ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.*